Milyen időtávon kereskedj?
Az egyik leggyakoribb oka annak, hogy a forex kereskedők nem tudják a legjobbat kihozni magukból az, hogy nem a személyiségükhöz illő időtávon kereskednek. Mivel az új kereskedők nagy része azt szeretné megtanulni, hogyan lehet gyorsan meggazdagodni, a legrövidebb időtávokon fognak kereskedni, mint az 1 vagy 5 perces grafikonok. A legtöbbjük megcsömörlik, mivel nem a személyiségükhöz illő időtávot választották.
Másrészről, van egy ismerősünk, aki soha sem tudott 1 órás garfikonon kereskedni. Túl lassú volt számára, nem akart kimaradni a lehető legkisebb mozgásból sem. Számára a 10 perces grafikon lett a befutó, mivel ott még mindig marad elég ideje (habár nem túl sok) a kereskedési stratégiáján alapuló döntések meghozatalára.
Vegyük például Warren Buffet-et, igaz, hogy ő nem devizával kereskedik, de a lényeg ugyanaz. Ő soha nem kereskedne 1 órás időtávon, mivel úgy véli, hogy az túl gyors. Csak napos vagy inkább hetes, hónapos időtávokon gondolkodik.
Rendben, most biztosan azt kérdezed, hogy akkor számodra mi az ideális időtáv. Nos, ha eddig figyeltél, akkor tudhatod, hogy az teljes mértékben a saját személyiségedtől függ.
Mindig lesz rajtad egy kisebb fajta nyomás vagy frusztráció, ha valós pénzzel kereskedsz. De ezt a nyomást ne azért érezd, mert a dolgok túl gyorsan történnek és emiatt nehéz döntened vagy épp mert túl lassan történnek és ez frusztrál.
Amikor mi kezdtük a kereskedést, nem tudtunk egy időtávhoz ragaszkodni. Kezdtük a 15 perces grafikonnal. Utána az 5 percessel. Ezt követően kipróbáltuk az 1 órás, a napos és a 4 órás grafikonokat.
A kereskedési időtávokat alapvetően 3 kategóriába szokták sorolni:
- Hosszú táv
- Rövid táv
- Napon belüli kereskedés (day-trading)
Hogy melyik a jobb? Az tőled függ…